ליאור כהן פסיכומטרי - שיטת הלימוד

ליאור כהן פסיכומטרי - אין עוד קורס פסיכומטרי כזה

מעטפת לימודית רחבה

אנחנו מאמינים שמעטפת לימודית רחבה היא תנאי הכרחי למיצוי הפוטנציאל של תלמידנו בלימודי הפסיכומטרי. לתפיסתנו, כל דקה נוספת שנשקיע בסטודנטים שלנו תתרום לשיפור ציונם הסופי ולכן היקף הקורס כולל 350 שעות לימוד - פי שניים עד שלושה מכל קורס אחר בארץ.

שעות הלימוד נפרסות על פני מגוון רחב של מפגשים, כגון: שיעורים, תרגולים, תגבורים, פתרונות מודרכיםלסימולציות ועוד. יש לציין שחלק מהמפגשים הם פורצי דרך ואינם קיימים באף קורס פסיכומטרי אחר בארץ.

במסגרת הקורס יתקיימו 60 מפגשים בסך הכל (רק לשם השוואה, במרבית הקורסים מתקיימים כ-25 מפגשים).

מבנה קורס אידיאלי

ניסיוננו המקיף בהכנת תלמידים לבחינה הפסיכומטרית, הביא אותנו למסקנה שהצלחה במבחן תלויה בשני גורמים מרכזיים החשובים במידה שווה: רמת השליטה בחומר הלימוד ורמת הבגרות הרגשית הנדרשת להתמודדות עם לחצי הבחינה.

בכדי להשיג שליטה מקסימאלית בגורמים אלו, הותאם מבנה הקורס וחולק לשלושה שלבים עיקריים:

 • שלב 1 - מכינה

  המטרה המרכזית של שלב זה הינה לגשר על פערי ידע בסיסים הקיימים אצל מרבית התלמידים וליצור שפה אחידה בין התלמידים למדריך, טרם העמקה בחומר הלימוד המתקדם יותר. מטרה נוספת של המכינה היא להוריד את מפלס הלחץ הרגשי בו מצויים מרבית התלמידים עם כניסתם לקורס הפסיכומטרי ע"י התמודדות עם שאלות פסיכומטריות בסיסיות המקנות לתלמיד חווית הצלחה ותחושת ביטחון המאפשרות כניסה חלקה לקורס.

  המכינה נפרסת על פני שלושה שבועות וכוללת 3 מפגשים שבועיים: 2 שיעורים בני 5 שעות כ"א ותגבור בן 4 שעות, כאשר מוקד הלימודי העיקרי במכינה הינו התחום הכמותי.

 • שלב 2 - ליבת הקורס

  עם תום המכינה, לאחר שהתלמיד רכש את הכלים הבסיסים והוא בשל להעמיק בחומר הלימוד, יתחילו הלימודים הפסיכומטרים במלואם ע"פ מודל הלמידה השבועי (יפורט בהמשך). במהלך לימודי ליבת הקורס יוקנה לתלמיד כלל החומר הלימודי למבחן הפסיכומטרי על שלושת תחומיו: חשיבה כמותית, חשיבה מילולית ואנגלית. הקניית החומר נעשית באמצעות עזרי לימוד מתקדמים ועל פי שיטות לימוד ייחודיות ויצירתיות השמות דגש רב על הבנה מלאה וחשיבה פסיכומטרית מחוץ לקופסה החוסכת זמן יקר ומבליטה את הפשטות מאחורי השאלות. על פי ניסיוננו אין תחליף להבנה אמיתית: שאלות משתנות, ניסוחים מתחלפים,אך ההיגיון לנצח יישאר זהה. בנוסף לכך, בשלב זה ינתן דגש רב על שיכלול כישורי ניהול הזמן של התלמיד ויכולות העמידה שלו תחת לחץ.

  ליבת הקורס נפרסת על פני 8 שבועות וכוללת מלבד השיעורים והתגבורים, מפגשי לימוד ייחודיים, כגון: מיקודי 700, מיקודי אנגלית ומפגשי ניהול זמנים.

 • שלב 3 - מרתון

  כאשר התלמיד בשיא בקיאותו בחומר ובידיו ארגז הכלים השלם, מגיעה העת ליישם את החומר הלימודי הלכה למעשה ולפצח סופית את הבחינה הפסיכומטרית. בשלב זה תחל תקופת לימודים אינטנסיבית ומאומצת סביב הכרות מדוקדקת עם מבנה הבחינה, ניהול זמנים מיטבי, התמודדות עם מצבי לחץ ויכולת שמירה על חדות שכלית גם לאורך השעה הרבעית של המבחן.

  המרתון נפרס על פני שלושה שבועות וכולל מגוון מפגשים יום-יומיים (ואף מפגשים כפולים) במהלכם יפתרו התלמידים כ-20 סימולציות (הכמות הגבוהה ביותר בארץ), יתקיימו פתרונות מודרכים לסימולציות, יבוצעו ניתוחים אישיים לגבי הישגיו של כל תלמיד, מהם יופקו המלצות אישיות להתמודדות אפקטיבית יותר עם המבחן הפסיכומטרי וכמובן המון חזרות.

הטמעת החומר באמצעות מגוון מפגשים ייחודיים

 • שיעורים אינפורמטיביים

  במפגשים אלו מועבר החומר לתלמידים. בסיומם מקבלים מטלות בית.

 • תגבורים

  התגבור מיועד לחזרה על החומר לתלמידים הנזקקים לכך, עזרה בשיעורי הבית ולסיוע כללי בנושאים הרלוונטיים.

 • מפגשי ניהול זמנים

  מפגשים אלו משמשים לצורך חזרה והטמעת החומר הלימודי, וכן ללימוד ופיתוח אסטרטגיית ניהול זמן לבחינה.

 • מיקודי 700

  במפגשים אלו נתעמק בשאלות הקצה בתחום הכמותי, וכן נלמד תתי-נושאים נדירים בבחינה הפסיכומטרית.

 • מיקודי אנגלית

  במפגשים אלו נתעמק בתחום האנגלית, ונקנה שיטות ומיומניות נוספות להתמודדות עם השאלות לבחינה.

צוות מדריכים מקצועי ואיכותי

רמת ההדרכה ואיכות המדריכים הם בין הפרמטרים החשובים ביותר לקורס איכותי. בליאור כהן פסיכומטרי מדריכי הקורס הם מדריכים מהשורה הראשונה בתחום שנבחרו בקפידה ועומדים בסטנדרטים הגבוהים ביותר ובצורה עקבית מקבלים במשובי הערכה ציון הנע בין 9.8 ל- 10. עם זאת לתפיסתנו, אדם אחד, מצויין ככל שיהיה, אינו מספיק בכדי לתת מענה מושלם. לכן הקורס שלנו מובל ע"י צוות הדרכה המתמחה בסיוע לתלמיד על פי צרכיו המקצועיים והאישיים:

 • מדריך הקורס

  האמא, אבא והסבא שיודע הכל (תנסו להכשיל אותו, נראה אם תצליחו). מדריך מנוסה ומקצועי ביותר, מומחה בכל החומר הלימודי לפרטיו הקטנים ביותר ובשיטות ההעברה לתלמיד. מדריך הקורס מעביר את השיעורים האינפורמטיביים, מנתח ובונה את תכנית הלימוד, הוא המייעץ, המנהל והפסיכולוג של כל תלמיד. הוא המוקד לכל שאלה, פניה ושלא נדע, צרה.

 • מדריך ניהול זמנים

  הדוד התותח. מעביר את התרגול הפרונטאלי, בו תפתרו מקבצי שאלות בזמן קצוב ומוגדר. בסיומו של כל פרק יציג המדריך את השיטות הנכונות והמהירות ביותר לפתרון השאלות ולייעול העבודה בהשוואה אל מול פתרון התלמידים.

 • צוות מתרגלים

  האחים הגדולים. בוגרי בית הספר בעלי ציונים גבוהים במיוחד המכירים לעומק את שיטות הלימוד ומתמחים בסיוע אישי וצמוד (לעיתים, דווקא בוגר קורס מצטיין יכול לעזור לכם, מכיוון שהוא רואה את הדברים "מנקודת המבט שלכם"). תפגשו בהם במהלך התגבורים והזדמנויות שונות, שם יוכלו לתרום לכם, ממש כמו אחים גדולים, מניסיונם האישי והעשיר בהתמודדות עם הבחינה הפסיכומטרית, טיפים לכל מצב ולכל שאלה ולמידה משותפת אחד על אחד כמה שרק תצטרכו.

תוכנית הלימודים שלנו

קורסים נוכחיים

מועד פתיחה סיום בחינה
אין - - -

קורסים עתידיים

מועד פתיחה סיום בחינה
ספטמבר 2024 02/06/2024 29/08/2024 02-03/09/2024

רוצה מידע נוסף?

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:


או חייג אלינו ישירות: